Hoe nauwkeurig zijn de voetbalvoorspellingen van Footlab AI?
Bij de 2.772 al gespeelde wedstrijden waarvoor Footlab AI een wedstrijdkaart heeft geserveerd, kwam de uitkomst die als meest waarschijnlijk was aangekondigd (thuiszege, gelijkspel of uitzege) uit in 54,4 % van de gevallen, tegenover 33,3 % bij willekeurig gokken. Elke geserveerde wedstrijdkaart wordt gelogd en daarna vergeleken met de officiële uitslag van de wedstrijd: de cijfers en tabellen op deze pagina komen uit die doorlopende meting, niet uit een bewering. Bij de 2.044 wedstrijden daarvan met bekende odds vóór de aftrap was Footlab AI in 54,8 % van de gevallen raak en de favoriet van de bookmakers in 55,5 %: Footlab AI zit op het niveau van de wedmarkt, niet erboven.
Footlab AI voorspelt voetbal met een gekalibreerd model: per wedstrijd de kansen op winst, gelijkspel en verlies, de meest waarschijnlijke uitslag, expected goals, vorm en afwezigen, met een doorlopend gemeten en gepubliceerde nauwkeurigheid op het niveau van de bookmakers. De chat zet elke vraag om in query's over 1,56 miljoen wedstrijden en geeft bij elk cijfer de bron.
Laatste update: 18 oktober 2026.
De cijfers live
Alle competities, oefenwedstrijden inbegrepen. Willekeurig gokken zou ongeveer 33% opleveren.
Doet Footlab AI het beter dan de bookmakers?
De tabel vergelijkt, voor de 2.044 wedstrijden met geserveerde wedstrijdkaart en bekende odds vóór de aftrap, de nauwkeurigheid van Footlab AI en die van de favoriet van de bookmakers, en wat een inzet van € 1 op elke voorspelling had opgeleverd tegen de gemiddelde marktodds. Als er voor een wedstrijd odds bestaan, combineert de getoonde 1X2-kans het Footlab AI-model met de consensus van de gepubliceerde odds, die het zwaarst weegt, omdat dat het nauwkeurigst bleek: Footlab AI probeert de markt niet te verslaan, maar bouwt erop voort.
| Voorspelling | 1X2-nauwkeurigheid | Inzet van € 1 op elke voorspelling |
|---|---|---|
| Footlab AI (geserveerde wedstrijdkaart) | 54,8 % | -3,9 % |
| Favoriet van de bookmakers | 55,5 % | -3,1 % |
Bredere meting van 5 oktober 2026, op 19.583 wedstrijden met odds, alle competities samen: Footlab AI 52,7 %, favoriet van de bookmakers 52,8 %, dezelfde voorspelling in 98,5 % van de gevallen. Het model op zichzelf, zonder de odds, kwam uit op 50,5 %.
Kun je geld verdienen door te wedden op de voorspellingen van Footlab AI?
Nee. Een inzet van € 1 op elke voorspelling van Footlab AI had tegen de gemiddelde odds van de bookmakers 5,6 % verlies opgeleverd en tegen de beste odds op de markt 2,3 %, vrijwel precies zoals wedden op hun favoriet (5,4 % verlies): de marge van de bookmakers, ongeveer 9,7 % per wedstrijd, slokt alles op (meting van 5 oktober 2026 op 19.583 wedstrijden). De waarde ten opzichte van de slotodds (CLV) wordt niet gemeten: Footlab AI legt alleen gemiddelde odds vast, meestal de dag vóór de wedstrijd. Footlab AI is er om een wedstrijd te begrijpen, niet om de markt te verslaan, en geeft geen wedadvies.
Waarom voorspelt Footlab AI zo zelden een gelijkspel?
Omdat een gelijkspel zelden de meest waarschijnlijke uitkomst is: de kans erop ligt zelden boven 30%. Footlab AI kiest het gelijkspel maar in 0,2 % van de wedstrijden als meest waarschijnlijke uitkomst, net als de bookmakers. Het percentage juiste voorspellingen mist dus bij voorbaat de gelijke spelen, ongeveer 23,9 % van de wedstrijden; zonder gelijke spelen komt de aangekondigde uitkomst uit in 69,1 % van de gevallen. De kansen op een gelijkspel zelf kloppen: gemiddeld 24,8 % aangekondigd tegenover 23,9 % waargenomen (meting van 5 oktober 2026 op 19.583 wedstrijden).
Hoe meet Footlab AI de nauwkeurigheid van zijn voorspellingen?
Footlab AI legt de laatste wedstrijdkaart vast die vóór de aftrap is geserveerd, en vergelijkt die daarna met de officiële uitslag van de wedstrijd, ten vroegste drie uur na de aftrap. Er wordt niets gesorteerd, niets gewist. Los daarvan is het model op zichzelf één keer getest op wedstrijden van na zijn kalibratieperiode, om te controleren dat het niet simpelweg het verleden opdreunt.
Gekalibreerde kansen
Het model kondigt geen winnaar aan, het geeft kansen, gekalibreerd zodat “60%” ook echt ongeveer 6 van de 10 keer uitkomt.
Een continue meting
Elke wedstrijdpagina die echt is getoond, wordt gelogd en na afloop van de wedstrijd vergeleken met de officiële uitslag. Er wordt niets uitgeselecteerd, er wordt niets gewist.
Een test in de tijd
Het model op zichzelf is getest op wedstrijden van na zijn kalibratieperiode (hold-out): het werd beoordeeld op duels die het nooit had gezien.
Gemeten ijkpunten
- Test in de tijd van het model op zichzelf, zonder odds (16 juli 2026): 53,9 % correcte 1X2-voorspellingen op nooit geziene wedstrijden uit de 5 grote competities en de Europese toernooien, 56,7 % in de Europese toernooien alleen.
- Backtest van het model op zichzelf (16 juli 2026): 53,8 % correcte 1X2-voorspellingen op 25.424 wedstrijden uit de 5 grote competities en de Europese toernooien, tegenover ongeveer 33% bij toeval.
- Over alle competities heen doet het model op zichzelf het slechter dan de bookmakers: 50,5 % correcte 1X2-voorspellingen tegenover 52,8 % voor hun favoriet, op 19.583 wedstrijden (5 oktober 2026). Daarom combineert de wedstrijdkaart die we tonen het model met de odds.
Gedateerde ijkpunten: dit zijn eenmalige metingen, in tegenstelling tot de livecijfers, die na elke geëvalueerde wedstrijd worden bijgewerkt.
Zijn de kansen die Footlab AI aankondigt gekalibreerd?
De tabel vergelijkt, per schijf van 10 punten, de kans die het model aankondigde met de frequentie die echt is waargenomen, over 2.732 geëvalueerde voorspellingen. Een goed gekalibreerd model laat de twee kolommen samenvallen; een verschil binnen één schijf blijft normaal zolang de steekproef van die schijf klein is, vandaar de kolom met de steekproef.
| Aangekondigde schijf | Aangekondigd gemiddelde | Waargenomen frequentie | Steekproef |
|---|---|---|---|
| 30 – 40% | 37,8 % | 34 % | 400 |
| 40 – 50% | 44,7 % | 45,8 % | 971 |
| 50 – 60% | 54,7 % | 57,8 % | 682 |
| 60 – 70% | 64,5 % | 68,7 % | 377 |
| 70% en meer | 78,9 % | 83,4 % | 302 |
Hangt de nauwkeurigheid af van het niveauverschil tussen de twee teams?
Ja, en het verschil is duidelijk: hoe groter het verschil in wereldwijde Elo, hoe betrouwbaarder de voorspelling, en een duel tussen twee clubs uit verschillende competities blijft moeilijker te voorspellen dan een binnenlandse wedstrijd. Elke regel vermeldt op hoeveel geëvalueerde voorspellingen ze berust.
| Segment | 1X2-nauwkeurigheid | Steekproef |
|---|---|---|
| Elo-verschil onder 100 punten | 46,9 % | 1.470 |
| Elo-verschil van 100 tot 200 punten | 56,3 % | 815 |
| Elo-verschil van 200 punten of meer | 75,6 % | 447 |
| Twee teams uit dezelfde competitie | 53,6 % | 1.769 |
| Teams uit verschillende competities | 55,8 % | 943 |
Wat is de nauwkeurigheid van Footlab AI per competitie?
De tabel toont alleen de 12 competities met minstens tien geëvalueerde voorspellingen: onder die drempel meet een percentage niets. Die percentages berusten op veel kleinere steekproeven dan het globale cijfer en zijn onderling noch met dat cijfer vergelijkbaar.
| Competitie | 1X2-nauwkeurigheid | Steekproef |
|---|---|---|
| UEFA Nations League (World) | 56,7 % | 104 |
| Major League Soccer (USA) | 47,7 % | 86 |
| La Liga (Spain) | 59,2 % | 71 |
| Premier League (England) | 44,4 % | 63 |
| Friendlies (World) | 53,4 % | 58 |
| Ligue 1 (France) | 56,4 % | 55 |
| UEFA Champions League (World) | 63 % | 54 |
| Serie A (Italy) | 56,9 % | 51 |
| Friendlies Clubs (World) | 52,1 % | 48 |
| Bundesliga (Germany) | 56,8 % | 44 |
| UEFA Europa League (World) | 56,8 % | 44 |
| Serie A (Brazil) | 65,8 % | 38 |
Kun je de eerdere voorspellingen van Footlab AI bekijken, ook de foute?
Ja: dit zijn de laatste 30 geëvalueerde voorspellingen, in chronologische volgorde, met de kans die vóór de aftrap werd aangekondigd, de eindstand en het verdict, raak of mis. De lijst is niet gefilterd op juiste voorspellingen en er wordt achteraf geen enkele voorspelling weggehaald.
| Datum | Wedstrijd | Voorspelling | Aangekondigde kans | Eindstand | Verdict |
|---|---|---|---|---|---|
| 18-10-2026 | Lech Poznan – Korona KielceEkstraklasa | Thuiszege | 65,5 % | 6–1 | Raak |
| 18-10-2026 | Borussia Mönchengladbach – 1899 HoffenheimBundesliga | Thuiszege | 40,8 % | 1–2 | Mis |
| 18-10-2026 | Nottingham Forest – ArsenalPremier League | Uitzege | 54 % | 0–1 | Raak |
| 18-10-2026 | Uta Arad – CFR 1907 ClujLiga I | Thuiszege | 52,9 % | 1–0 | Raak |
| 18-10-2026 | Cesena – AvellinoSerie B | Thuiszege | 37,7 % | 1–1 | Mis |
| 18-10-2026 | Lorient – MonacoLigue 1 | Uitzege | 42 % | 1–0 | Mis |
| 18-10-2026 | Paris FC – RennesLigue 1 | Thuiszege | 51,2 % | 4–3 | Raak |
| 18-10-2026 | Le Havre – AuxerreLigue 1 | Thuiszege | 44,4 % | 1–3 | Mis |
| 18-10-2026 | Molde – StartEliteserien | Thuiszege | 68,5 % | 6–1 | Raak |
| 18-10-2026 | El Kanemi Warriors – Raja CasablancaCAF Confederation Cup | Uitzege | 64 % | 2–2 | Mis |
| 18-10-2026 | Valerenga – BrannEliteserien | Uitzege | 39,6 % | 3–1 | Mis |
| 18-10-2026 | Sandefjord – LillestromEliteserien | Uitzege | 38 % | 0–2 | Raak |
| 18-10-2026 | MVV – HeraclesEerste Divisie | Uitzege | 53,9 % | 1–5 | Raak |
| 18-10-2026 | Groningen – AjaxEredivisie | Uitzege | 41,2 % | 2–5 | Raak |
| 18-10-2026 | Orgryte IS – GaisAllsvenskan | Uitzege | 52,3 % | 4–2 | Mis |
| 18-10-2026 | Celta Vigo – AlavesLa Liga | Thuiszege | 40,3 % | 2–1 | Raak |
| 18-10-2026 | jerv – Sotra2. Division - Group 1 | Thuiszege | 41 % | 4–3 | Raak |
| 18-10-2026 | Odense – BrondbySuperliga | Uitzege | 39,1 % | 2–1 | Mis |
| 18-10-2026 | Gimnastic – Atlético Madrid IIPrimera División RFEF - Group 2 | Thuiszege | 44,8 % | 2–1 | Raak |
| 18-10-2026 | Bayer Leverkusen – SC FreiburgBundesliga | Thuiszege | 53,7 % | 2–1 | Raak |
| 18-10-2026 | Dren Vrhnika – Beltinci2. SNL | Uitzege | 37 % | 1–2 | Raak |
| 18-10-2026 | Al-Ittihad Kalba – Al-JaziraPro League | Uitzege | 63 % | 2–2 | Mis |
| 18-10-2026 | Kayserispor – Batman Petrolspor1. Lig | Thuiszege | 52,2 % | 2–2 | Mis |
| 18-10-2026 | Angers – MarseilleLigue 1 | Thuiszege | 42 % | 2–5 | Mis |
| 18-10-2026 | Aalesund II – Byåsen3. Division - Girone 2 | Uitzege | 52 % | 3–3 | Mis |
| 18-10-2026 | Leeds – Manchester UnitedPremier League | Uitzege | 37,1 % | 1–1 | Mis |
| 18-10-2026 | Juve Stabia – SudtirolSerie B | Thuiszege | 47,4 % | 3–0 | Raak |
| 18-10-2026 | Baník Ostrava – Sparta PrahaCzech Liga | Uitzege | 51,4 % | 0–0 | Mis |
| 18-10-2026 | Fiorentina – ComoSerie A | Uitzege | 42,5 % | 1–3 | Raak |
| 18-10-2026 | Saluzzo – ChisolaSerie D - Girone A | Thuiszege | 42,2 % | 0–3 | Mis |
Aangekondigde kans = de kans die het model gaf aan de uitkomst die het als meest waarschijnlijk beschouwde, op het moment van de laatste voorspelling die vóór de aftrap werd geserveerd.
Veelgestelde vragen over de nauwkeurigheid van Footlab AI
Is Footlab AI een site voor sportweddenschappen?
Nee. Footlab AI publiceert geen odds, verwijst naar geen enkele bookmaker en krijgt geen affiliatiecommissie. Footlab AI publiceert statistische kansen en de openbare meting van hun juistheid; wat de lezer daarmee doet, valt volledig onder zijn eigen verantwoordelijkheid.
Wat onderscheidt Footlab AI van FOOTLAB World?
Footlab AI (footlab.ai) is een onafhankelijk softwareproduct: een AI gespecialiseerd in voetbaldata. FOOTLAB World (footlabworld.com) is een franchise van indoorvoetbalcentra, zonder enige band met Footlab AI. Footy Labs (footylabs.ai) is nog een ander bedrijf, eveneens zonder band.
Is 54,4 % een goed percentage voor een voetbalvoorspelling?
Je moet het vergelijken met drie ijkpunten: willekeurig gokken tussen winst, gelijkspel en verlies geeft 33,3 %, altijd de thuisploeg kiezen, ongeveer 44,7 %, en de favoriet van de bookmakers volgen, ongeveer 55,5 %. Footlab AI zit op het niveau van de bookmakers. In het voetbal eindigt bijna één wedstrijd op twee niet met de meest waarschijnlijke uitkomst, en geen enkel openbaar model verslaat de wedmarkt blijvend.
Waar komen de gegevens vandaan die het model gebruikt?
Uit slechts twee bronnen: API-Football, een commerciële leverancier die onder betaalde licentie wordt gebruikt, voor de wedstrijden, de opstellingen, de statistieken, de standen en de blessures; en Wikidata, onder de vrije CC0-licentie, voor het historische palmares. Er wordt geen enkel gegeven zonder toestemming van een externe site gehaald.
Moet je betalen om de nauwkeurigheid van Footlab AI te zien?
Nee. De nauwkeurigheidscijfers, de tabellen per segment en het openbare logboek op deze pagina zijn toegankelijk zonder account en zonder betaling. Dezelfde inhoud wordt als open data aangeboden op footlab.ai/precision/accuracy.json.
Statistische analyse op basis van Footlab AI-data (Poisson-model gekalibreerd op meer dan 17.000 wedstrijden, gecombineerd met de consensus van gepubliceerde odds wanneer die er is). Dit is geen wedadvies.
Footlab AI (footlab.ai) is een onafhankelijk softwareproduct. Het heeft geen enkele band met FOOTLAB World, de franchise van indoor voetbalcentra, en evenmin met Footy Labs.
Laatste update: 18 oktober 2026.