Jaka jest trafność prognoz piłkarskich Footlab AI?
W 2772 rozegranych już meczach, dla których Footlab AI udostępnił kartę meczu, rozstrzygnięcie wskazane jako najbardziej prawdopodobne (zwycięstwo gospodarzy, remis lub zwycięstwo gości) sprawdziło się w 54,4 % przypadków, wobec 33,3 % przy losowym wyborze. Każda udostępniona karta jest zapisywana, a następnie porównywana z oficjalnym wynikiem meczu: liczby i tabele na tej stronie pochodzą z tego ciągłego pomiaru, a nie z deklaracji. W 2044 z tych meczów, dla których znany jest kurs przedmeczowy, Footlab AI trafił w 54,8 % przypadków, a faworyt bukmacherów w 55,5 %: Footlab AI jest na poziomie rynku zakładów, a nie ponad nim.
Footlab AI to oparty na sztucznej inteligencji silnik prognoz piłkarskich: prawdopodobieństwo zwycięstwa, remisu i porażki, najbardziej prawdopodobny wynik, oczekiwane gole (xG), aktualna forma i nieobecni zawodnicy, mecz po meczu, z trafnością mierzoną na bieżąco i publikowaną, na poziomie bukmacherów. Jego czat zamienia każde pytanie w zapytania do bazy 1,56 mln meczów i podaje każdą liczbę wraz ze źródłem.
Ostatnia aktualizacja: 18 października 2026.
Liczby na żywo
Wszystkie rozgrywki łącznie, wliczając mecze towarzyskie. Losowy wybór dałby około 33%.
Czy Footlab AI radzi sobie lepiej niż bukmacherzy?
Tabela porównuje, na 2044 meczach z udostępnionymi kartami, dla których znany jest kurs przedmeczowy, trafność Footlab AI i faworyta bukmacherów oraz wynik stawiania 1 € na każdą prognozę po średnim kursie rynkowym. Gdy dla meczu dostępne są kursy, wyświetlane prawdopodobieństwo 1X2 łączy model Footlab AI z konsensusem opublikowanych kursów, który ma w nim największą wagę, bo właśnie to okazało się najtrafniejsze: Footlab AI nie próbuje pokonać rynku, tylko się na nim opiera.
| Prognoza | Trafność 1X2 | Stawka 1 € na każdą prognozę |
|---|---|---|
| Footlab AI (udostępniona karta) | 54,8 % | -3,9 % |
| Faworyt bukmacherów | 55,5 % | -3,1 % |
Szerszy pomiar z 5 października 2026, na 19 583 meczach z kursami, we wszystkich rozgrywkach łącznie: Footlab AI 52,7 %, faworyt bukmacherów 52,8 %, ta sama prognoza w 98,5 % przypadków. Sam model, bez kursów, osiągał 50,5 %.
Czy można zarabiać, obstawiając według prognoz Footlab AI?
Nie. Stawianie 1 € na każdą prognozę Footlab AI dałoby stratę 5,6 % przy średnim kursie bukmacherów i 2,3 % przy najlepszym kursie na rynku, niemal dokładnie tak jak obstawianie ich faworyta (strata 5,4 %): marża bukmacherów, około 9,7 % na mecz, pochłania wszystko (pomiar z 5 października 2026 na 19 583 meczach). Wartość względem kursu zamknięcia (CLV) nie jest mierzona: Footlab AI zapisuje tylko średni kurs, zwykle w przeddzień meczu. Footlab AI służy do zrozumienia meczu, a nie do pokonania rynku, i nie udziela żadnych porad dotyczących zakładów.
Dlaczego Footlab AI tak rzadko wskazuje remis?
Ponieważ remis rzadko jest najbardziej prawdopodobnym rozstrzygnięciem: jego prawdopodobieństwo rzadko przekracza 30%. Footlab AI wskazuje remis jako najbardziej prawdopodobne rozstrzygnięcie tylko w 0,2 % meczów, podobnie jak bukmacherzy. Wskaźnik trafności z góry traci więc remisy, czyli około 23,9 % meczów; poza remisami wskazane rozstrzygnięcie sprawdza się w 69,1 % przypadków. Same prawdopodobieństwa remisu są trafne: średnio zapowiadane 24,8 % wobec zaobserwowanych 23,9 % (pomiar z 5 października 2026 na 19 583 meczach).
Jak Footlab AI mierzy trafność swoich prognoz?
Footlab AI zapisuje ostatnią kartę udostępnioną przed pierwszym gwizdkiem, a następnie porównuje ją z oficjalnym wynikiem meczu najwcześniej trzy godziny po pierwszym gwizdku. Niczego nie odsiewamy ani nie usuwamy. Niezależnie od tego sam model został jednorazowo przetestowany na meczach rozegranych po okresie jego kalibracji, aby sprawdzić, czy nie odtwarza po prostu przeszłości.
Skalibrowane prawdopodobieństwa
Model nie wskazuje zwycięzcy, tylko podaje prawdopodobieństwa skalibrowane tak, by „60%” rzeczywiście sprawdzało się mniej więcej 6 razy na 10.
Ciągły pomiar
Każda faktycznie udostępniona karta jest zapisywana, a po zakończeniu meczu porównywana z oficjalnym wynikiem. Nic nie jest odsiewane ani usuwane.
Test czasowy
Sam model został sprawdzony na meczach rozegranych po okresie jego kalibracji (hold-out): oceniono go na spotkaniach, których nigdy wcześniej nie widział.
Wyniki pomiarów
- Test czasowy samego modelu, bez kursów (16 lipca 2026): 53,9 % trafnych prognoz 1X2 na nieznanych mu meczach z 5 czołowych lig i europejskich pucharów, 56,7 % w samych europejskich pucharach.
- Backtest samego modelu (16 lipca 2026): 53,8 % trafnych prognoz 1X2 na 25 424 meczach z 5 czołowych lig i europejskich pucharów, wobec około 33% przy losowym wyborze.
- We wszystkich rozgrywkach łącznie sam model wypada gorzej niż bukmacherzy: 50,5 % trafnych prognoz 1X2 wobec 52,8 % dla ich faworyta, na 19 583 meczach (5 października 2026). Dlatego udostępniana karta meczu łączy model z kursami.
Wyniki z datą: to jednorazowe pomiary, w odróżnieniu od liczb na żywo, które aktualizują się po każdym ocenionym meczu.
Czy prawdopodobieństwa podawane przez Footlab AI są dobrze skalibrowane?
Tabela porównuje, w przedziałach co 10 punktów procentowych, prawdopodobieństwo podane przez model z rzeczywiście zaobserwowaną częstością (liczba ocenionych prognoz: 2732). W dobrze skalibrowanym modelu obie kolumny się pokrywają; rozbieżność w pojedynczym przedziale jest spodziewana, dopóki próba w tym przedziale jest mała, stąd kolumna z liczebnością próby.
| Przedział prognozy | Średnia prognoza | Zaobserwowana częstość | Próba |
|---|---|---|---|
| 30–40% | 37,8 % | 34 % | 400 |
| 40–50% | 44,7 % | 45,8 % | 971 |
| 50–60% | 54,7 % | 57,8 % | 682 |
| 60–70% | 64,5 % | 68,7 % | 377 |
| 70% i więcej | 78,9 % | 83,4 % | 302 |
Czy trafność zależy od różnicy poziomu między drużynami?
Tak, i to wyraźnie: im większa różnica w światowym rankingu Elo, tym bardziej wiarygodna prognoza, a mecz dwóch klubów z różnych lig pozostaje trudniejszy do przewidzenia niż mecz krajowy. Każdy wiersz podaje liczbę ocenionych prognoz, na których się opiera.
| Segment | Trafność 1X2 | Próba |
|---|---|---|
| Różnica Elo poniżej 100 punktów | 46,9 % | 1470 |
| Różnica Elo od 100 do 200 punktów | 56,3 % | 815 |
| Różnica Elo co najmniej 200 punktów | 75,6 % | 447 |
| Dwie drużyny z tej samej ligi | 53,6 % | 1769 |
| Drużyny z różnych lig | 55,8 % | 943 |
Jaka jest trafność Footlab AI w poszczególnych rozgrywkach?
Tabela obejmuje tylko rozgrywki z co najmniej dziesięcioma ocenionymi prognozami (12 pozycji): poniżej tego progu odsetek niczego nie mierzy. Te odsetki opierają się na próbach znacznie mniejszych niż wynik ogólny i nie można ich porównywać ani między sobą, ani z tym wynikiem.
| Rozgrywki | Trafność 1X2 | Próba |
|---|---|---|
| UEFA Nations League (World) | 56,7 % | 104 |
| Major League Soccer (USA) | 47,7 % | 86 |
| La Liga (Spain) | 59,2 % | 71 |
| Premier League (England) | 44,4 % | 63 |
| Friendlies (World) | 53,4 % | 58 |
| Ligue 1 (France) | 56,4 % | 55 |
| UEFA Champions League (World) | 63 % | 54 |
| Serie A (Italy) | 56,9 % | 51 |
| Friendlies Clubs (World) | 52,1 % | 48 |
| Bundesliga (Germany) | 56,8 % | 44 |
| UEFA Europa League (World) | 56,8 % | 44 |
| Serie A (Brazil) | 65,8 % | 38 |
Czy można przejrzeć wcześniejsze prognozy Footlab AI, także te nietrafione?
Tak: oto ostatnie ocenione prognozy (łącznie 30) w kolejności chronologicznej, z prawdopodobieństwem podanym przed pierwszym gwizdkiem, wynikiem końcowym i werdyktem: trafiona lub nietrafiona. Lista nie jest filtrowana pod kątem trafnych prognoz i żadna prognoza nie jest usuwana po fakcie.
| Data | Mecz | Prognoza | Podane prawdopodobieństwo | Wynik końcowy | Werdykt |
|---|---|---|---|---|---|
| 18.10.2026 | Lech Poznan – Korona KielceEkstraklasa | Zwycięstwo gospodarzy | 65,5 % | 6–1 | Trafiona |
| 18.10.2026 | Borussia Mönchengladbach – 1899 HoffenheimBundesliga | Zwycięstwo gospodarzy | 40,8 % | 1–2 | Nietrafiona |
| 18.10.2026 | Nottingham Forest – ArsenalPremier League | Zwycięstwo gości | 54 % | 0–1 | Trafiona |
| 18.10.2026 | Uta Arad – CFR 1907 ClujLiga I | Zwycięstwo gospodarzy | 52,9 % | 1–0 | Trafiona |
| 18.10.2026 | Cesena – AvellinoSerie B | Zwycięstwo gospodarzy | 37,7 % | 1–1 | Nietrafiona |
| 18.10.2026 | Lorient – MonacoLigue 1 | Zwycięstwo gości | 42 % | 1–0 | Nietrafiona |
| 18.10.2026 | Paris FC – RennesLigue 1 | Zwycięstwo gospodarzy | 51,2 % | 4–3 | Trafiona |
| 18.10.2026 | Le Havre – AuxerreLigue 1 | Zwycięstwo gospodarzy | 44,4 % | 1–3 | Nietrafiona |
| 18.10.2026 | Molde – StartEliteserien | Zwycięstwo gospodarzy | 68,5 % | 6–1 | Trafiona |
| 18.10.2026 | El Kanemi Warriors – Raja CasablancaCAF Confederation Cup | Zwycięstwo gości | 64 % | 2–2 | Nietrafiona |
| 18.10.2026 | Valerenga – BrannEliteserien | Zwycięstwo gości | 39,6 % | 3–1 | Nietrafiona |
| 18.10.2026 | Sandefjord – LillestromEliteserien | Zwycięstwo gości | 38 % | 0–2 | Trafiona |
| 18.10.2026 | MVV – HeraclesEerste Divisie | Zwycięstwo gości | 53,9 % | 1–5 | Trafiona |
| 18.10.2026 | Groningen – AjaxEredivisie | Zwycięstwo gości | 41,2 % | 2–5 | Trafiona |
| 18.10.2026 | Orgryte IS – GaisAllsvenskan | Zwycięstwo gości | 52,3 % | 4–2 | Nietrafiona |
| 18.10.2026 | Celta Vigo – AlavesLa Liga | Zwycięstwo gospodarzy | 40,3 % | 2–1 | Trafiona |
| 18.10.2026 | jerv – Sotra2. Division - Group 1 | Zwycięstwo gospodarzy | 41 % | 4–3 | Trafiona |
| 18.10.2026 | Odense – BrondbySuperliga | Zwycięstwo gości | 39,1 % | 2–1 | Nietrafiona |
| 18.10.2026 | Gimnastic – Atlético Madrid IIPrimera División RFEF - Group 2 | Zwycięstwo gospodarzy | 44,8 % | 2–1 | Trafiona |
| 18.10.2026 | Bayer Leverkusen – SC FreiburgBundesliga | Zwycięstwo gospodarzy | 53,7 % | 2–1 | Trafiona |
| 18.10.2026 | Dren Vrhnika – Beltinci2. SNL | Zwycięstwo gości | 37 % | 1–2 | Trafiona |
| 18.10.2026 | Al-Ittihad Kalba – Al-JaziraPro League | Zwycięstwo gości | 63 % | 2–2 | Nietrafiona |
| 18.10.2026 | Kayserispor – Batman Petrolspor1. Lig | Zwycięstwo gospodarzy | 52,2 % | 2–2 | Nietrafiona |
| 18.10.2026 | Angers – MarseilleLigue 1 | Zwycięstwo gospodarzy | 42 % | 2–5 | Nietrafiona |
| 18.10.2026 | Aalesund II – Byåsen3. Division - Girone 2 | Zwycięstwo gości | 52 % | 3–3 | Nietrafiona |
| 18.10.2026 | Leeds – Manchester UnitedPremier League | Zwycięstwo gości | 37,1 % | 1–1 | Nietrafiona |
| 18.10.2026 | Juve Stabia – SudtirolSerie B | Zwycięstwo gospodarzy | 47,4 % | 3–0 | Trafiona |
| 18.10.2026 | Baník Ostrava – Sparta PrahaCzech Liga | Zwycięstwo gości | 51,4 % | 0–0 | Nietrafiona |
| 18.10.2026 | Fiorentina – ComoSerie A | Zwycięstwo gości | 42,5 % | 1–3 | Trafiona |
| 18.10.2026 | Saluzzo – ChisolaSerie D - Girone A | Zwycięstwo gospodarzy | 42,2 % | 0–3 | Nietrafiona |
Podane prawdopodobieństwo = prawdopodobieństwo, jakie model przypisywał rozstrzygnięciu uznanemu przez siebie za najbardziej prawdopodobne, w chwili udostępnienia ostatniej karty meczu przed pierwszym gwizdkiem.
Często zadawane pytania o trafność Footlab AI
Czy Footlab AI to serwis bukmacherski?
Nie. Footlab AI nie publikuje żadnych kursów, nie odsyła do żadnego bukmachera i nie pobiera prowizji afiliacyjnych. Footlab AI publikuje statystyczne prawdopodobieństwa i publiczny pomiar ich trafności; za sposób ich wykorzystania odpowiada wyłącznie czytelnik.
Czym Footlab AI różni się od FOOTLAB World?
Footlab AI (footlab.ai) to niezależne oprogramowanie: sztuczna inteligencja wyspecjalizowana w danych piłkarskich. FOOTLAB World (footlabworld.com) to sieć franczyzowa halowych centrów piłkarskich, bez żadnego związku z Footlab AI. Footy Labs (footylabs.ai) to jeszcze inna firma, również niezwiązana z Footlab AI.
Czy 54,4 % to dobry wynik dla prognoz piłkarskich?
Trzeba go porównać z trzema punktami odniesienia: losowy wybór między zwycięstwem gospodarzy, remisem a zwycięstwem gości daje 33,3 %, wybieranie za każdym razem gospodarzy około 44,7 %, a podążanie za faworytem bukmacherów około 55,5 %. Footlab AI plasuje się na poziomie bukmacherów. W piłce nożnej niemal co drugi mecz nie kończy się najbardziej prawdopodobnym rozstrzygnięciem i żaden publiczny model nie pokonuje trwale rynku zakładów.
Skąd pochodzą dane, z których korzysta model?
Tylko z dwóch źródeł: API-Football, komercyjnego dostawcy, z którego korzystamy na płatnej licencji (mecze, składy, statystyki, tabele i kontuzje), oraz Wikidata na wolnej licencji CC0 (historyczne trofea). Żadne dane nie są pobierane z cudzych stron bez zgody.
Czy trzeba płacić, żeby zobaczyć trafność Footlab AI?
Nie. Wskaźniki trafności, tabele według segmentów i publiczny dziennik na tej stronie są dostępne bez konta i bez opłat. Te same treści udostępniamy jako otwarte dane pod adresem footlab.ai/precision/accuracy.json.
Analiza statystyczna oparta na danych Footlab AI (model Poissona skalibrowany na podstawie ponad 17 000 meczów, w połączeniu z konsensusem opublikowanych kursów, jeśli jest dostępny). To nie jest porada dotycząca zakładów bukmacherskich.
Footlab AI (footlab.ai) to niezależne oprogramowanie. Nie ma żadnego związku z FOOTLAB World, siecią franczyzową halowych centrów piłkarskich, ani z Footy Labs.
Ostatnia aktualizacja: 18 października 2026.