Footlab AI'ın futbol tahminleri ne kadar isabetli?
Footlab AI'ın tahmin kartı sunduğu ve oynanmış olan 2.772 maçta, en olası olarak açıklanan sonuç (ev sahibi galibiyeti, beraberlik veya deplasman galibiyeti) 54,4 % oranında gerçekleşti; rastgele seçimde bu oran 33,3 %. Sunulan her kart kaydedilir, ardından maçın resmi sonucuyla karşılaştırılır: bu sayfadaki rakamlar ve tablolar bir iddiadan değil, bu sürekli ölçümden gelir. Bu maçlardan maç öncesi oranı bilinen 2.044 maçta Footlab AI 54,8 %, bahis şirketlerinin favorisi ise 55,5 % oranında isabet etti: Footlab AI bahis piyasasıyla aynı seviyede, üstünde değil.
Footlab AI, futbol maçları için yapay zekâ tahminleri üreten bir platformdur: galibiyet, beraberlik ve mağlubiyet olasılıkları, en olası skor, beklenen gol (xG), son form ve eksikler. Tahmin doğruluğu sürekli ölçülür ve yayımlanır; bahis şirketleriyle aynı seviyededir. Sohbeti ise soruları 1,56 milyon maçlık veritabanında sorgulara çevirir ve her rakamı kaynağıyla birlikte verir.
Son güncelleme: 18 Ekim 2026.
Canlı rakamlar
Tüm turnuvalar bir arada, hazırlık maçları dahil. Rastgele seçim yaklaşık %33 verirdi.
Footlab AI bahis şirketlerinden daha mı iyi?
Tablo, kart sunulmuş ve maç öncesi oranı bilinen 2.044 maçta Footlab AI'ın ve bahis şirketlerinin favorisinin isabetini, ayrıca her tahmine ortalama piyasa oranından €1 yatırmanın sonucunu karşılaştırır. Bir maç için oranlar varsa, gösterilen 1X2 olasılığı Footlab AI modelini yayımlanan oranların ortak görüşüyle birleştirir; ağırlığın büyük kısmı bu ortak görüştedir, çünkü en isabetli sonucu bu verdi: Footlab AI piyasayı yenmeye çalışmaz, ona dayanır.
| Tahmin | 1X2 isabeti | Her tahmine €1 bahis |
|---|---|---|
| Footlab AI (sunulan kart) | 54,8 % | -3,9 % |
| Bahis şirketlerinin favorisi | 55,5 % | -3,1 % |
5 Ekim 2026 tarihli daha geniş ölçüm, oranları bilinen 19.583 maç üzerinde, tüm turnuvalar bir arada: Footlab AI 52,7 %, bahis şirketlerinin favorisi 52,8 %; ikisi 98,5 % oranında aynı tahmini yaptı. Oranlar olmadan tek başına model ise 50,5 % seviyesindeydi.
Footlab AI'ın tahminleriyle bahis oynayarak para kazanılabilir mi?
Hayır. Footlab AI'ın her tahminine €1 yatırmak, bahis şirketlerinin ortalama oranından 5,6 %, piyasadaki en iyi orandan 2,3 % zarar ettirirdi; bu, onların favorisine oynamakla neredeyse tamamen aynıdır (5,4 % zarar): maç başına yaklaşık 9,7 % olan bahis şirketi marjı her şeyi yutar (5 Ekim 2026 tarihli ölçüm, 19.583 maç). Kapanış oranına göre değer (CLV) ölçülmez: Footlab AI yalnızca ortalama bir oran kaydeder, genellikle maçtan bir gün önce. Footlab AI bir maçı anlamaya yarar, piyasayı yenmeye değil; hiçbir bahis tavsiyesi de vermez.
Footlab AI neden bu kadar nadir beraberlik tahmin ediyor?
Çünkü beraberlik nadiren en olası sonuçtur: olasılığı nadiren %30'u geçer. Footlab AI, tıpkı bahis şirketleri gibi, beraberliği en olası sonuç olarak maçların yalnızca 0,2 % oranında seçer. Bu yüzden maçların yaklaşık 23,9 % oranını oluşturan beraberlikler, doğru tahmin oranında baştan kaybedilmiş sayılır; beraberlikler hariç tutulduğunda açıklanan sonuç 69,1 % oranında gerçekleşir. Beraberlik olasılıklarının kendisi ise isabetlidir: ortalama 24,8 % açıklanmış, 23,9 % gözlenmiştir (5 Ekim 2026 tarihli ölçüm, 19.583 maç).
Footlab AI tahminlerinin isabetini nasıl ölçüyor?
Footlab AI, maç başlamadan önce sunulan son kartı kaydeder, ardından bunu ilk düdükten en erken üç saat sonra maçın resmi sonucuyla karşılaştırır. Hiçbir şey ayıklanmaz, hiçbir şey silinmez. Bundan ayrı olarak tek başına model, geçmişi ezberden tekrarlamadığını doğrulamak için kalibrasyon döneminden sonra oynanan maçlarda bir kez test edildi.
Kalibre edilmiş olasılıklar
Model bir kazanan bildirmez, olasılık bildirir; bu olasılıklar « %60 » dediğinde gerçekten 10 kezin yaklaşık 6'sında gerçekleşecek şekilde kalibre edilir.
Sürekli ölçüm
Gerçekten sunulan her kart kaydedilir, maç bitince resmî sonuçla karşılaştırılır. Hiçbir şey ayıklanmaz, hiçbir şey silinmez.
Zamansal test
Tek başına model, kalibrasyon döneminden sonra oynanan maçlarda test edildi (hold-out): hiç görmediği karşılaşmalar üzerinden değerlendirildi.
Ölçülmüş referanslar
- Tek başına modelin oranlar olmadan zamansal testi (16 Temmuz 2026): 5 büyük lig ve Avrupa kupalarından modelin hiç görmediği maçlarda 53,9 % doğru 1X2 tahmini, yalnızca Avrupa kupalarında 56,7 %.
- Tek başına modelin geriye dönük testi (16 Temmuz 2026): 5 büyük lig ve Avrupa kupalarından 25.424 maç üzerinde 53,8 % doğru 1X2 tahmini; rastgele seçimde yaklaşık %33.
- Tüm turnuvalar bir arada, tek başına model bahis şirketlerinin gerisinde kalıyor: 19.583 maçta (5 Ekim 2026) 50,5 % doğru 1X2 tahmini, bahis şirketlerinin favorisinde ise 52,8 %. Bu yüzden sunulan tahmin kartı modeli oranlarla birleştirir.
Tarihli referanslar: değerlendirilen her maçla güncellenen canlı rakamların aksine, bunlar tek seferlik ölçümlerdir.
Footlab AI'ın açıkladığı olasılıklar kalibre mi?
Tablo, değerlendirilen 2.732 tahmin üzerinden, modelin açıkladığı olasılığı gerçekte gözlenen sıklıkla 10 puanlık dilimler halinde karşılaştırır. İyi kalibre edilmiş bir modelde iki sütun birbirini tutar; bir dilimin örneklemi küçük olduğu sürece o dilimde sapma beklenir, örneklem sütunu bu yüzden var.
| Açıklanan dilim | Açıklanan ortalama | Gözlenen sıklık | Örneklem |
|---|---|---|---|
| %30 – %40 | 37,8 % | 34 % | 400 |
| %40 – %50 | 44,7 % | 45,8 % | 971 |
| %50 – %60 | 54,7 % | 57,8 % | 682 |
| %60 – %70 | 64,5 % | 68,7 % | 377 |
| %70 ve üzeri | 78,9 % | 83,4 % | 302 |
İsabet, iki takım arasındaki seviye farkına bağlı mı?
Evet, fark belirgin: dünya Elo sıralamasındaki fark büyüdükçe tahmin daha güvenilir oluyor ve farklı liglerden iki kulübün karşılaşması, iç lig maçına göre tahmin etmesi daha zor kalıyor. Her satır, dayandığı değerlendirilmiş tahmin sayısını gösterir.
| Segment | 1X2 isabeti | Örneklem |
|---|---|---|
| Elo farkı 100 puanın altında | 46,9 % | 1.470 |
| Elo farkı 100 ile 200 puan arası | 56,3 % | 815 |
| Elo farkı 200 puan ve üzeri | 75,6 % | 447 |
| Aynı ligden iki takım | 53,6 % | 1.769 |
| Farklı liglerden takımlar | 55,8 % | 943 |
Footlab AI'ın turnuva bazında isabeti nedir?
Tablo, yalnızca en az on değerlendirilmiş tahmini olan 12 turnuvayı listeler: bu eşiğin altında bir oran hiçbir şey ölçmez. Bu oranlar, genel rakamdan çok daha küçük örneklemlere dayanır ve ne birbiriyle ne de bu rakamla karşılaştırılabilir.
| Turnuva | 1X2 isabeti | Örneklem |
|---|---|---|
| UEFA Nations League (World) | 56,7 % | 104 |
| Major League Soccer (USA) | 47,7 % | 86 |
| La Liga (Spain) | 59,2 % | 71 |
| Premier League (England) | 44,4 % | 63 |
| Friendlies (World) | 53,4 % | 58 |
| Ligue 1 (France) | 56,4 % | 55 |
| UEFA Champions League (World) | 63 % | 54 |
| Serie A (Italy) | 56,9 % | 51 |
| Friendlies Clubs (World) | 52,1 % | 48 |
| Bundesliga (Germany) | 56,8 % | 44 |
| UEFA Europa League (World) | 56,8 % | 44 |
| Serie A (Brazil) | 65,8 % | 38 |
Footlab AI'ın geçmiş tahminleri, yanlış olanlar dahil görülebilir mi?
Evet: değerlendirilen son 30 tahmin, kronolojik sırayla, maç başlamadan önce açıklanan olasılık, nihai skor ve tuttu ya da tutmadı değerlendirmesiyle birlikte burada. Liste doğru tahminlere göre ayıklanmıyor ve hiçbir tahmin sonradan kaldırılmıyor.
| Tarih | Maç | Tahmin | Açıklanan olasılık | Nihai skor | Sonuç |
|---|---|---|---|---|---|
| 18.10.2026 | Lech Poznan – Korona KielceEkstraklasa | Ev sahibi galibiyeti | 65,5 % | 6–1 | Tuttu |
| 18.10.2026 | Borussia Mönchengladbach – 1899 HoffenheimBundesliga | Ev sahibi galibiyeti | 40,8 % | 1–2 | Tutmadı |
| 18.10.2026 | Nottingham Forest – ArsenalPremier League | Deplasman galibiyeti | 54 % | 0–1 | Tuttu |
| 18.10.2026 | Uta Arad – CFR 1907 ClujLiga I | Ev sahibi galibiyeti | 52,9 % | 1–0 | Tuttu |
| 18.10.2026 | Cesena – AvellinoSerie B | Ev sahibi galibiyeti | 37,7 % | 1–1 | Tutmadı |
| 18.10.2026 | Lorient – MonacoLigue 1 | Deplasman galibiyeti | 42 % | 1–0 | Tutmadı |
| 18.10.2026 | Paris FC – RennesLigue 1 | Ev sahibi galibiyeti | 51,2 % | 4–3 | Tuttu |
| 18.10.2026 | Le Havre – AuxerreLigue 1 | Ev sahibi galibiyeti | 44,4 % | 1–3 | Tutmadı |
| 18.10.2026 | Molde – StartEliteserien | Ev sahibi galibiyeti | 68,5 % | 6–1 | Tuttu |
| 18.10.2026 | El Kanemi Warriors – Raja CasablancaCAF Confederation Cup | Deplasman galibiyeti | 64 % | 2–2 | Tutmadı |
| 18.10.2026 | Valerenga – BrannEliteserien | Deplasman galibiyeti | 39,6 % | 3–1 | Tutmadı |
| 18.10.2026 | Sandefjord – LillestromEliteserien | Deplasman galibiyeti | 38 % | 0–2 | Tuttu |
| 18.10.2026 | MVV – HeraclesEerste Divisie | Deplasman galibiyeti | 53,9 % | 1–5 | Tuttu |
| 18.10.2026 | Groningen – AjaxEredivisie | Deplasman galibiyeti | 41,2 % | 2–5 | Tuttu |
| 18.10.2026 | Orgryte IS – GaisAllsvenskan | Deplasman galibiyeti | 52,3 % | 4–2 | Tutmadı |
| 18.10.2026 | Celta Vigo – AlavesLa Liga | Ev sahibi galibiyeti | 40,3 % | 2–1 | Tuttu |
| 18.10.2026 | jerv – Sotra2. Division - Group 1 | Ev sahibi galibiyeti | 41 % | 4–3 | Tuttu |
| 18.10.2026 | Odense – BrondbySuperliga | Deplasman galibiyeti | 39,1 % | 2–1 | Tutmadı |
| 18.10.2026 | Gimnastic – Atlético Madrid IIPrimera División RFEF - Group 2 | Ev sahibi galibiyeti | 44,8 % | 2–1 | Tuttu |
| 18.10.2026 | Bayer Leverkusen – SC FreiburgBundesliga | Ev sahibi galibiyeti | 53,7 % | 2–1 | Tuttu |
| 18.10.2026 | Dren Vrhnika – Beltinci2. SNL | Deplasman galibiyeti | 37 % | 1–2 | Tuttu |
| 18.10.2026 | Al-Ittihad Kalba – Al-JaziraPro League | Deplasman galibiyeti | 63 % | 2–2 | Tutmadı |
| 18.10.2026 | Kayserispor – Batman Petrolspor1. Lig | Ev sahibi galibiyeti | 52,2 % | 2–2 | Tutmadı |
| 18.10.2026 | Angers – MarseilleLigue 1 | Ev sahibi galibiyeti | 42 % | 2–5 | Tutmadı |
| 18.10.2026 | Aalesund II – Byåsen3. Division - Girone 2 | Deplasman galibiyeti | 52 % | 3–3 | Tutmadı |
| 18.10.2026 | Leeds – Manchester UnitedPremier League | Deplasman galibiyeti | 37,1 % | 1–1 | Tutmadı |
| 18.10.2026 | Juve Stabia – SudtirolSerie B | Ev sahibi galibiyeti | 47,4 % | 3–0 | Tuttu |
| 18.10.2026 | Baník Ostrava – Sparta PrahaCzech Liga | Deplasman galibiyeti | 51,4 % | 0–0 | Tutmadı |
| 18.10.2026 | Fiorentina – ComoSerie A | Deplasman galibiyeti | 42,5 % | 1–3 | Tuttu |
| 18.10.2026 | Saluzzo – ChisolaSerie D - Girone A | Ev sahibi galibiyeti | 42,2 % | 0–3 | Tutmadı |
Açıklanan olasılık = maç başlamadan önce sunulan son kart anında, modelin en olası gördüğü sonuca verdiği olasılık.
Footlab AI'ın isabeti hakkında sık sorulan sorular
Footlab AI bir spor bahis sitesi mi?
Hayır. Footlab AI hiçbir oran yayımlamaz, hiçbir bahis şirketine yönlendirmez ve hiçbir ortaklık komisyonu almaz. Footlab AI istatistiksel olasılıkları ve bunların isabetine dair kamuya açık ölçümü yayımlar; bunlarla ne yapıldığı yalnızca okuyucunun sorumluluğundadır.
Footlab AI ile FOOTLAB World arasındaki fark nedir?
Footlab AI (footlab.ai) bağımsız bir yazılım ürünüdür: futbol verilerinde uzmanlaşmış bir yapay zekâ. FOOTLAB World (footlabworld.com) kapalı saha futbol merkezleri franchise'ıdır ve Footlab AI ile hiçbir bağı yoktur. Footy Labs (footylabs.ai) ise bambaşka bir şirkettir, onun da bir ilgisi yoktur.
Futbol tahmini için 54,4 % iyi bir isabet oranı mı?
Bunu üç referansla karşılaştırmak gerekir: ev sahibi galibiyeti, beraberlik ve deplasman galibiyeti arasında rastgele seçim 33,3 % verir, her zaman ev sahibini seçmek yaklaşık 44,7 %, bahis şirketlerinin favorisini izlemek ise yaklaşık 55,5 %. Footlab AI bahis şirketleriyle aynı seviyededir. Futbolda neredeyse iki maçtan biri en olası sonuçla bitmez ve kamuya açık hiçbir model bahis piyasasını kalıcı olarak yenemez.
Modelin kullandığı veriler nereden geliyor?
Yalnızca iki kaynaktan: maçlar, maç kadroları, istatistikler, puan durumları ve sakatlıklar için ücretli lisansla kullanılan ticari sağlayıcı API-Football; tarihsel kupalar için de CC0 açık lisanslı Wikidata. Hiçbir veri, izinsiz olarak üçüncü taraf bir siteden çekilmez.
Footlab AI'ın isabetini görmek için ödeme yapmak gerekir mi?
Hayır. Bu sayfadaki isabet rakamları, segment tabloları ve kamuya açık kayıt defteri hesap açmadan ve ödeme yapmadan erişilebilir. Aynı içerik footlab.ai/precision/accuracy.json adresinde açık veri olarak da sunulur.
Footlab AI verilerine dayalı istatistiksel analiz (17.000'den fazla maçla kalibre edilmiş Poisson modeli; yayımlanmış oranlar varsa piyasa uzlaşısıyla birleştirilir). Bu bir bahis tavsiyesi değildir.
Footlab AI (footlab.ai) bağımsız bir yazılım ürünüdür. Kapalı saha futbol merkezleri zinciri FOOTLAB World ile de Footy Labs ile de hiçbir bağı yoktur.
Son güncelleme: 18 Ekim 2026.